Reklam

Aristo Diyeti ile 5 Kilo Verdim

Benim zayıflama hikâyem çok yüksek kilolarla başlamıyor. Hayatım boyunca ideal kilolardaydım. Ve ergenlik ile genç dönemimde de kilolarımı dert ettiğim bir hayatım olmadı. Aksine istediği her şeyi yiyen biriydim. Abur cuburlar, şekerli yiyecekler, gazlı içecekler ve daha bir sürü zararlı şeyi dilediğimce tüketiyor ve kilo almıyordum. Benim kilo serüvenim 28 yaşında başladı. Her zaman zayıf olarak hayatıma devam ederken bir anda kilo almaya başladım. Özellikle göbek bölgemde oluşan bu kilolar beni huzursuz etti. Hem iştahım açılmıştı hem de yemeklerden sonra kendimi çok fazla halsiz hissetmeye başladım. Günlük işlerimi yerine getiremeyecek kadar halsiz oluyordum. Daha sonra bir doktora görünme kararı aldım ve yapılan kan testleri sonucu şeker hastası olduğumu öğrendim. Yediğim yüksek karbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerden sonra şekerim hızla yükselip hızla düşüyordu. Ve böylece kendimi sürekli olarak halsiz hissediyordum. Böyle beslendiğim sürece de kendimi halsiz hissedeceğim kesindi. Doktorumun tavsiyesiyle bir diyetisyenle görüşmeye başladım.

Bana yasaklı yiyecekler ve tüketmem gereken yiyecekler listesi yaptı. Yasaklı yiyeceklerde tüketmeyi sevdiğim hemen her şey vardı. Hiçbir şekilde sebze sevmeyen biriydim. Ve tüketmem gerekenler listesinde ise sebzeler ve yeşillikler vardı. Bununla nasıl başa çıkacağımı bilemiyordum ve gittikçe kilo almaya da devam ediyordum. İlk önce makarna, pilav ve rafine şekeri hayatımdan çıkardım. İlk zamanlar durumu çözdüğümü düşündüm çünkü halsizlik şikayetim azalmıştı. Ancak yasaklı listesindeki bazı besinleri de tüketmeye devam ediyordum. Çünkü benim için diyet yapmak çok zordu. Vermem gereken bir 5 kilo vardı ve bu kadar az kiloyu verememek beni ciddi anlamda bunalıma sokuyordu. Fazla kilolu kişilerin daha kolay kilo verdiğini görmek beni daha da üzüyordu. Daha sonra o 5 kiloyu vermek için bir uzmana başvurmam gerektiğine karar verdim. Dr. Gönül Ateşsaçan ile görüştüğümde senin kilo vermekten çok yaşam şeklini değiştirmen gerek dedi. Ve yolladığım saç örneği ile birlikte kan değerlerim, vitamin eksikliklerim, hormonal durumum gibi zayıflamamı engelleyen her şey ortaya çıkarılmış oldu.

Bana göre hazırlanan Aristo diyeti ile beslenmeye başladım. Aldığım tavsiyelerle birlikte farklı salatalarla ve sebze yemekleriyle kendime sebzeyi sevdirdim. Haşladığım sebzeleri farklı baharatlarla lezzetli hale getiriyordum. Fazla şekerli olmayan meyveleri ara öğünlerimde tüketerek bir şeyler atıştırma isteğimi bastırıyordum. Bu süreçte kendimi o kadar iyi hissediyordum ki artık daha fazla yürüyüş yapmaya başlamıştım. Önceden 10 dakika bile yürüsem yorulurdum. Şimdi 2 saat boyunca tüm şehri yürüyerek dolaşıyor ve kendimi hala enerjik hissediyorum. 2 ay sonunda başıma bela olan o 5 kiloyu verdim ve kilonun yanı sıra yaşam enerjim de yerine geldi. İşlerimi yapmak için çok daha motiveydim ve yemeklerden sonra halsizlik hissetmediğim için daha da mutlu oluyordum. Aristo diyetinin tek düze bir yeme tarzı olmaması, bazen sadece sebze ile bazen et ürünleri ile bazen de detokslar ile beslenmek beni bu şekilde beslenme konusunda çok daha hevesli biri haline getirdi. Başlangıç safhasında bir şeker hastası olarak ilaca başvurmadan da bu hastalıkla mücadele edebileceğimi ve 5 kilo gibi az kiloyu bile kolaylıkla verebileceğimi de öğrenmiş oldum. Benim için en önemli şeylerden biri de bu beslenme şeklinin benim için bir alışkanlığa dönüşmesi oldu. Artık diyet yapan biri gibi değil istediğim her şeyi yiyen biri olarak yaşıyorum.

Aristo Diyeti uzaktan diyet programı ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

 

Sitemizde yer alan bu makale, bir editörümüz tarafından yazılmıştır. Benimle alakalı bir durum değildir.

M.İkbal YILDIZ

Bilgi Ustası Kurucusu. Bilgisayar Mühendisi ve Bilgisayar Aşığı :) Özellikle son yıllarda Bitcoin alanında uzmanlaşmaya çalışan mühendis...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı