Bitcoin Nasıl Alınır? Nasıl Alabilirim?

Bugün sizlere dünyanın ilk sanal parası olan bitcoin’in nasıl alınacağı ve nasıl satılacağı hakkında bilgi vereceğim. Öncesinde bitcoin nasıl alınır ve nasıl satılır hakkında bilginiz olmasa dahi bu yazımızda sizlere bu konu hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgi vereceğiz.

Bitcoin alabilmek için hem Türkiye de hemde Yurtdışında bulunan firmalar üzerinden alım satım yapabilirsiniz. Bu arada artık kredi kartı ile de bitcoin alımı yapabiliyorsunuz. Şimdi başlayalım.

Bitcoin Nedir?

Dünyanın ilk sanal para birimidir. Kısaca kripto(şifrelenmiş) para birimi denir. Özellikle ticaret alanın sık sık kullanıldığı için özel bir yazılım ile kodlanmış ve dolandırıcılığa karşı oldukça güvenli bir para birimidir. Hatta en önemli güvenlik sistemi ise paranın bir merkezi olmamasıdır. Para birimi olarak kullanılmaktadır. Birimi ise BTC’dir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak için bitcoin alım satımı yapılan bir borsa‘ya kayıt olmanız gerekmektedir. Bu borsa üzerinden bitcoin ve altcoin alım satımı yapabilir. Kazanç da elde edebilirsiniz.

Borsaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Borsaya Kayıt Olma Adımları

Borsa üzerinden alım satım gerçekleştirebilmek için ilk olarak kayıt olmanız gerekiyor. Giriş için buraya tıklayarak girebilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir.

Binance

Yukarı da yer alan siteye giriş adresini tıkladıktan sonra karşınıza üstte ki gibi bir kayıt formu gelecek. Bu kayıt formunu doldurarak sisteme kayıt olmanız gerekiyor.

  • E-Posta : Güncel kullandığınız bir mail adresi girin.
  • Şifre : Yazan alana ise güncel kullandığınız ve güvenli bir şifre giriniz.
  • 18 Yaş: Aşağıda yer alan alanı işaretleyerek 18 yaşından büyük olduğunuzu belirtin.
  • Hesap oluştur butonuna basın.
Binance Doğrulama

Hesap oluştur butonuna bastıktan sonra buna benzer bir görsel karşınıza gelecek ve aşağıda ki yuvarlak buton ile puzzle parçasını eksik olan yere doğru sağa sola çekerek doğru alana taşıyın.

Bu alana mail adresinize gelen doğrulama kodunuz girmeniz gerekiyor. Doğrulama kodu 6 haneli bir sayıdır. Bu sayıyı girerek sisteme üyelik işlemini tamamlamış olacaksınız. Daha sonra ise aşağıdaki sayfa ile karşı karşıya geleceksiniz.

Açılan ekran da size Google Doğrulama ve SMS doğrulama kısımları bulunmaktadır. Bunlardan birini seçerek hesabınızı daha güvenli hale getirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak zorundasınız. Önerim sms doğrulaması seçeneğini seçmeniz. SMS doğrulama seçtikten sonra telefon numarası seçerek telefonunuza gelecek sms kodunu girdikten soran işleminiz tamamlanacaktır.

muhammet ikbal yıldız telefon numarası
Bilgisayar Mühendisi, sigortacı, yazılımcı ve en önemlisi de bir baba...

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir