Sayfa Yönlendirme Kodu | HTML Otomatik Yönlendirme Kodu

Bazen site işlerimizde, bir sayfayı farklı bir sayfaya yönlendirmek gerekebilir. Bu durumda sayfa yönlendirme kodu gerekli olacaktır. Bunun için bize html yönlendirme kodu fazlası ile yeterli olacaktır. Bu kod sayesinde istediğimiz sayfayı istediğimiz sayfaya oldukça kısa bir süre içerisinde yönlendirebiliriz.

Html Sayfa Yönlendirme Kodu

<meta http-equiv="refresh" content="0; URL='https://www.ikbalyildiz.com/">

Javascript Sayfa Yönlendirme Kodu

<script language="JavaScript">if (self == top){ self.location.href =https://www.ikbalyildiz.com/"}</script>

Bu kod, sayfanın yenilenmesini ve belirtilen URL adresine yönlendirilmesini sağlar. content özniteliği, kaç saniye sonra yönlendirmenin gerçekleştirileceğini belirtir. Bu örnekte 0 kullanarak hemen yönlendirme yapılacağı belirtilmiştir. URL özniteliği ise, yönlendirilecek olan sayfanın URL adresini belirtir.

Bu yöntem, kullanıcıları otomatik olarak belirtilen URL adresine yönlendirdiği için, kullanıcıların sayfayı okuyup bilgi almasına engel olabilir. Bu nedenle, sayfa yönlendirmesi kullanmadan önce iyi düşünmek gerekir.

Bilgisayar Mühendisi, sigortacı, yazılımcı ve en önemlisi de bir baba...

Benzer İçerikler

Arduino Map Fonkisyonu Kullanımı

Genel olarak arduino ile ilgili projelerde arduino map komutu sık sık kullanılır. Bu nedenle de bu komut oldukça faydalıdır. Özellikle analog bir işlem yapılıyor ise bu komut…

JAVA Örüntü Bulma

İlk olarak örüntü nedir bu konu hakkında bilgilendirme yapalım. Aşağıda ki Şekil-1’de verilen örnek de iki dizi arasındaki desenleri göstermektedir. Buna göre Dizi2 nin tüm elemanı sıra ile Dizi1…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir